Jakie elektronarzędzia wybrać?

Zakup elektronarzędzi nie jest wcale sprawą zbyt prostą. Ile bowiem osób tyle zwolenników konkretnej marki. Jedni cenią bowiem szlifierki Metabo, inni z kolei wybierają wyłącznie elektronarzędzia Milwaukee. Uczciwie trzeba przyznać, że trudno jest wybrać w gamie narzędzi jednego zwycięzcę. Takie firmy jak Bosch, DeWalt czy też Makita odznaczają się tak wysoką jakością, że trudno wskazać tu jednoznacznie, jakie narzędzia powinniśmy wybierać. Pewnym jest jednak to, iż zakup narzędzi jest równie istotny, co miejsce jego dokonywania. Warto więc od razu postawić na taki sklep z narzędziami, który może pochwalić się długą tradycją i sporym wyborem asortymentowym.

W praktyce zatem, gdy chcemy na przykład kupić wiertarki Bosch, to po prostu zwracajmy uwagę na to, czy dany sklep narzędziowy posiada oficjalną dystrybucję tych rzeczy. Gdy bowiem nasz sprzedawca to autoryzowany dystrybutor, to wówczas praktycznie zyskujemy gwarancję, że wszystko zarówno przed zakupem, jak i po nim będzie, jak należy. Sam zakup narzędzi powinien też obejmować fachowe doradztwo. A na jakie kwestie techniczne powinniśmy sami zwracać uwagę? Otóż na samym początku rozstrzygnijmy, czy chcemy używać cięższych elektronarzędzi 18V, czy też odmian lżejszych 12V. W wielu przypadkach fachowcy zamiennie używają obu tych cech, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Dodatkowo z pewnością dobrze, aby elektronarzędzie miało akumulatory. Nie sposób bowiem zaprzeczyć, że korzystanie z akumulatorowej wiertarki jest dużo wygodniejsze, niż tej zasilanej na podstawie kabla.

Odnośnie jednak samych akumulatorów zwracajmy zawsze tez uwagę na technologię, w jakiej zostały one wykonane. Kolejnym atutem, który dobrze mieć jest specjalistyczna konstrukcja pozwalająca zmniejszać zużywanie energii oraz umożliwiająca chłodzenie urządzenia. Warto zaznaczyć, że atutem nowoczesnych sprzętów jest też między innymi wysokiej klasy elektronika chroniąca silnik przed przegrzaniem.

Oczywiście zawsze gdy mamy przecież do wykonania pewne prace, to przyda nam się z pewnością czujne oko doradcy technicznego, który będzie nam potrafił doradzić i podpowiedzieć. W tym względzie warto też odpowiedzieć na pytanie o to, czy warto kupować tanie narzędzia. Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wiele zależy od rodzaju prac, które mamy do wykonania. Gdy na przykład jesteśmy amatorskimi ogrodnikami, to tanie narzędzia ogrodnicze wcale nie muszą być złym pomysłem. Taka sama sytuacja może być też, gdy chodzi o narzędzia dla stolarzy, tynkarzy czy też budowlane.

Co ciekawe wiele podmiotów oprócz standardowej oferty prowadzi też tak zwany outlet narzędziowy. Taka wyprzedaż może być szczególnie atrakcyjna dla majsterkowiczów, którzy mogą zyskać tu renomowane narzędzia w jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie. Nie odrzucajmy więc żadnej z opcji i postarajmy się po prostu znaleźć takie narzędzia, które spełnią nasze oczekiwania. Wówczas mniej istotne będzie to czy wybraliśmy suwmiarki Mitutoyo, czy te od firmy Yato.

Każde narzędzie jest przecież tylko elementem, a równie istotne są umiejętności osoby posługującej się nim. Niewątpliwe jednak dobrze dobrany sprzęt pomoże każdemu profesjonaliście.

1 thought on “Jakie elektronarzędzia wybrać?

  1. Bosh daje rade. Tanie, chińskie elektronarzędzia to są na jeden sezon, więc nie warto oszczędzać.

Comments are closed.