Jak wykonać stolik boczny z drewna i metalu?

Wykonanie stolika bocznego to świetny pomysł. Jest funkcjonalnym meblem i dodaje stylu do wystroju. Tego typu stoliki bardzo dobrze uzupełniają różne przestrzenie, pozwalają na umieszczenie przedmiotów takich jak wazony, książki czy innego rodzaju elementy dekoracyjne.

Stoliki boczne istnieją w życiu człowieka od tysięcy lat ze względu na ich wielką użyteczność; są to prawdopodobnie pierwsze meble stworzone przez człowieka. Istnieją nawet fragmenty biblijne sięgające 895 r. p.n.e., które mówią o urządzaniu mieszkań i używaniu stołów bocznych.

Stolik boczny z drewna i metalu

Metal i drewno to połączenie, które nigdy nie zawodzi. Bardzo dobrze komponuje się z wystrojem w stylu rustykalnym lub industrialnym. Ponadto są to materiały, które dobrze zachowują się wytrzymałe, niedrogie i można je łatwo konserwować.

Materiały

Elementy do wykonania stolika bocznego z drewna i metalu są łatwe do zdobycia. Istnieje wiele opcji wykończenia, które można wybrać samodzielnie w zależności od stylu domu. Można na przykład wykorzystać naturalne drewno lub je pomalować. To samo dotyczy metalu. Oto lista rzeczy, które warto zdobyć z recyklingu lub ze sklepu:

  • Okrągły kawałek drewna.
  • Średniej wielkości miedziane rury instalacyjne.
  • Śruby.
  • Klamry stalowe.
  • Farba lub lakier.
  • Stolik boczny z recyklingu.

Montaż stolika po kroku

Przygotuj drewno: pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest dostosowanie kawałka drewna do swojego gustu. Można je szlifować, malować i nadawać mu taki kształt, jaki Ci się podoba. Możesz też użyć lakieru do jego zabezpieczenia.
Stwórz nogi: rury miedziane są bardzo uniwersalnym zasobem, ponieważ można je zginać bez większego wysiłku i uzyskać różne kształty. Można więc stworzyć nogi w kształcie litery U z zagiętymi końcami, które należy przykleić do deski za pomocą klamer.
Przyklejenie nóg do deski: ostatnim krokiem jest dokręcenie nóg do deski za pomocą śrub i klamer. Upewnij się, że są one twarde i w odpowiedniej odległości od siebie.

Odważ się na eksperymenty

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić stolik boczny, nadszedł czas, aby stać się kreatywnym. Korzyści z budowania własnych mebli są takie, że możesz zaoszczędzić pieniądze i nadać im swój osobisty charakter. Dodatkowo, można spędzić trochę fajnego, rodzinnego czasu razem. Więcej pomysłów na wspólne spędzanie czasu w rodzinnym granie znajdziesz w https://www.faktydnia.pl