GKT-SERWIS Sp. z o.o.
- Vermittlungs- und Beratungsagentur -
Haushaltshilfe Hauswirtschafterin Pflegehilfe aus Polen
Vermittlung von polnischen Haushaltshilfen zur 24 Stunden - Betreuung

Navigation mittels Accesskeys:

Zur Navigation Technische Informationen (Accesskey 1).
Zur Navigation Unternehmen (Accesskey 2).
Zur Navigation Service (Accesskey 3).
Zum Hauptinhalt (Accesskey 4).


Start Icon ArrowD Porady

Arbeitlandia

baner arbeitlandia

SAO

GKT Serwis jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, sekcji Stowarzyszenia Agencji Opieki.

Logo SAO

Hauptinhalt


Porady

Demencja

Demencja

Demencja oznacza znaczne obniżenie sprawności umysłowej, emocjonalnej i społecznej, które prowadzi do umniejszenia funkcji społecznych i niemal zawsze towarzyszy chorobie mózgu. Choroba dotyka przede wszystkim pamięci krótkotrwałej, w szczególności umiejętności myślenia, języka i motoryki, a w niektórych przypadkach powoduje również zmiany w strukturze osobowości. Kluczowe w zrozumieniu demencji jest różnicowanie między utratą nabytych już umiejętności a wrodzonym brakiem uzdolnień.
Obecnie znanych jest nam wiele, ale nie wszystkie, przyczyn demencji, a niektóre jej formy dają się leczyć w pewnym zakresie, co oznacza, że można opóźnić wystąpienie pewnych symptomów we wczesnym stadium demencji.
Najczęściej występującą formą demencji, jednak nie jedyną, jest choroba Alzheimera. Demencja można mieć różne przyczyny, a znaczące dla terapii jest stwierdzenie cech różnicujących. Czytaj
 
 

Pies wyniucha raka

Psy mają niezwykle rozbudowany zmysł węchu. Ich ośrodek węchu jest wielokrotnie większy niż u człowieka, dlatego wyczuwają one nawet  śladowe zapachy. Poza tym psy posiadają rzadką umiejętność rozpoznawania mieszanek zapachów i odróżniania ich od innych. W sytuacjach, gdzie zawodzi technika, człowiek od dawna wykorzystuje ten mały cud natury. Czy w służbie policji czy straży celnej, czy przy akcjach ratowniczych w katastrofach czy też w medycynie -  wierny czworonóg wspiera człowieka z ogromnym zapałem.  Czytaj
 
 

Sport w każdym wieku

Uprawianie sportu to nie kwestia wieku, ważniejszy jest wybór rodzaju sportu i jego intensywność. Dla każdego znajdzie się odpowiednia dyscyplina, nawet jeśli wraz z wiekiem zmniejsza się wydajność organizmu, a choroby i dolegliwości dają o sobie coraz częściej znać.

Jeśli nie można uprawiać ulubionej dyscypliny sportu, np. z powodów zdrowotnych, warto zmienić tok myślenia. Istnieje bowiem wiele dyscyplin, które w zasadzie są do siebie bardzo podobne i można je dostosować do wieku i możliwości organizmu. I tak z intensywnego biegania można przerzucić się na oszczędzający stawy Nordic Walking.

Czytaj
 
 

Kiedy słabnie pamięć


Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu zapomnieć, czy to o wizycie u dentysty, czy też o schowanym gdzieś kluczu. Jednak co robić, gdy za „zwyczajnym” zapominalstwem kryje się coś więcej i w jakich przypadkach wypadałoby odwiedzić lekarza?

„Zwyczajne“ zapominalstwo nie stanowi powodu do zmartwień. Jednak gdy pamięć krótkotrwałą i zmysł orientacji coraz częściej i przez dłuższy okres działają z zakłóceniami, jest to sygnał, aby odwiedzić lekarza.


Czytaj
 
 

Bezpieczni w drodze


Mobilność stanowi wprawdzie wyraz jakości życia, pociąga za sobą jednak wiele niebezpieczeństw. Nie powinniśmy jednak się tym zrażać, ponieważ istnieje wiele sposobów na ich uniknięcie. Oto kilka rad na wakacje od policji:
Czytaj
 
 

Valid XHTML 1.0 TransitionalValid XHTML 1.0 Transitional! Valid CSS!Valid CSS! 508/WAISection 508 - WAI conformance icon W3C-WAILevel-AA conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0 Get Adobe ReaderAdobe Reader herunterladen Get Adobe Flash PlayerAdobe Flash Player herunterladen do g�ry (Accesskey 0)do g�ry