GKT-SERWIS Sp. z o.o.
- Vermittlungs- und Beratungsagentur -
Haushaltshilfe Hauswirtschafterin Pflegehilfe aus Polen
Vermittlung von polnischen Haushaltshilfen zur 24 Stunden - Betreuung

Navigation mittels Accesskeys:

Zur Navigation Technische Informationen (Accesskey 1).
Zur Navigation Unternehmen (Accesskey 2).
Zur Navigation Service (Accesskey 3).
Zum Hauptinhalt (Accesskey 4).

Inne usługi

Kursy walut

Kurs wymiany 18.08.2017
EUR EUR  PLN PLN
1.00  4.28
Dzisiaj kurs jest wyższy niż wczoraj 265.966 %

Start Icon ArrowD O nas

Arbeitlandia

baner arbeitlandia

SAO

GKT Serwis jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, sekcji Stowarzyszenia Agencji Opieki.

Logo SAO

Hauptinhalt


O nas ...

PDFPDF DrukujDrukuj

Nasza firma powstała z inicjatywy Pana Wernera Tiggesa, niemieckiego dyplomowanego  pedagoga socjalnego z 30-letnim doświadczeniem w pracy nad problematyką związaną  z  osobami w podeszłym wieku. Zauważył, że pomimo doskonałej organizacji pracy niemieckich służb opiekuńczych (tzw. Pflegedienst) oraz ich pełnego profesjonalizmu w świadczeniu doraźnych usług w zakresie opieki medycznej i  pielęgnacji, seniorzy, którzy chcą spędzić jesień swojego życia we własnym domu, przez większą część dnia pozostają bez wsparcia w zakresie pozostałych potrzeb.

 

team_gr_neu.jpg

Nie mają z kim porozmawiać, nie mają z kim wyjść na spacer, obawiają się, że pomiędzy kolejnymi wizytami opiekunów, lekarzy, rodziny i przyjaciół stanie im się coś złego i nie będą nawet w stanie wezwać na czas pomocy. Wielkim wyzwaniem staje się dla nich przygotowanie posiłków, zrobienie zakupów, dopilnowanie porządku w domu, a nawet dojście do toalety. Dom opieki nie zawsze jest właściwym rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku małego ograniczenia samodzielności. A poza tym: „starych drzew się nie przesadza ...”

 

Tak zrodził się pomysł organizacji opieki całodziennej dla osób starszych, która z jednej strony stanowi uzupełnienie oferty niemieckich służb socjalnych, a z drugiej jest sposobem rozwoju dla  polskich firm świadczących usługi w tym zakresie oraz aktywizacji zawodowej dla szerokiej grupy osób, pomijanej przez tradycyjny rynek pracy.

Do zespołu powołującego w 2006 roku GKT Serwis Sp. z o.o., Pan  Werner Tigges zaprosił  socjologa, Pana Grzegorza Kallę oraz specjalistę ds. marketingu, Pana Michaela Gomolę. Obecnie w naszych biurach w Gliwicach oraz w Poznaniu pracuje 12 osób.

Główne obszary naszej aktywności to:

  • świadczenie usług opiekuńczych
  • pośrednictwo na zlecenie rodzin: wyszukiwanie kontraktów na terenie Polski i Niemiec dla opiekunek i opiekunów osób starszych
  • doradztwo dla rodzin osób starszych w Polsce i Niemczech w zakresie organizacji opieki nad seniorami z ograniczeniami ruchu i schorzeniami neurologicznymi
  • szkolenia w zakresie opieki nas osobami starszymi i niepełnosprawnymi
  • kursy językowe
  • wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w opiece nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi - projekt „Guzik życia”
  • działania na rzecz poprawy jakości życia seniora - "srebrna gospodarka"

 Branża opiekunów osób starszych  jest wyjątkowa na rynku pracy i usług.  Ponieważ opowiadamy się za odpowiedzialnym biznesem, zależy nam na aktywizacji zawodowej zarówno kobiet, jaki i mężczyzn, dla których na razie znajdujemy kontrakty w kraju i za granicą, Poprzez zestaw szkoleń chcemy zapewnić im jak najlepsze przygotowanie do wykonywanych działań. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i sieci sprawdzonych partnerów w Polsce i za granicą możemy nie tylko realizować podstawowe założenia firmy, lecz także aktywnie przyczyniać się do pozytywnych zmian w dynamicznie rozwijającej się branży.

Grono naszych partnerów regularnie się powiększa. W 2006 nawiązaliśmy współpracę z niemieckim stowarzyszeniem Diakonie24 Ruhr-Hellweg, które  wraz z nami pracuje nad jeszcze wyższymi standardami opieki nad swoimi pacjentami. W następnych latach do grona naszych partnerów dołączyły organizacje ze związków Caritas i Diakonie z innych rejonów Niemiec.


Valid XHTML 1.0 TransitionalValid XHTML 1.0 Transitional! Valid CSS!Valid CSS! 508/WAISection 508 - WAI conformance icon W3C-WAILevel-AA conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0 Get Adobe ReaderAdobe Reader herunterladen Get Adobe Flash PlayerAdobe Flash Player herunterladen do g�ry (Accesskey 0)do g�ry