GKT-SERWIS Sp. z o.o.
- Vermittlungs- und Beratungsagentur -
Haushaltshilfe Hauswirtschafterin Pflegehilfe aus Polen
Vermittlung von polnischen Haushaltshilfen zur 24 Stunden - Betreuung

Navigation mittels Accesskeys:

Zur Navigation Technische Informationen (Accesskey 1).
Zur Navigation Unternehmen (Accesskey 2).
Zur Navigation Service (Accesskey 3).
Zum Hauptinhalt (Accesskey 4).

Inne usługi

Kursy walut

Kurs wymiany 18.08.2017
EUR EUR  PLN PLN
1.00  4.28
Dzisiaj kurs jest wyższy niż wczoraj 265.966 %

Start Icon ArrowD Pytania i odpowiedzi

Arbeitlandia

baner arbeitlandia

SAO

GKT Serwis jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, sekcji Stowarzyszenia Agencji Opieki.

Logo SAO

Hauptinhalt


Pytania i odpowiedzi


  1. W jakim stopniu muszę znać język niemiecki?
  2. Jak długo czekam na ofertę?
  3. Czy mogę wybrać miasto do którego pojadę?
  4. Ile mogę zarobić w przypadku zatrudnienia na umowę zlecenia i od czego to jest zależne?
  5. Ile mogę zarobić, gdy prowadzę swoją działalność gospodarczą?
  6. Na jak długo muszę / mogę wyjechać?
  7. Jestem już w Niemczech, mam pytania albo problemy, kto się tym zajmie?
  8. Czy muszę mieć umiejętności medyczne?
  9. Czy opiekun jest ubezpieczony?
  10. Jak mogę sprawdzić wiarygodność Waszej firmy?

1. W jakim stopniu muszę znać język niemiecki?

Nie mamy niestety żadnych ofert dla osób nieznających języka. Dysponujemy zleceniami w trzech grupach: dla osób z podstawową, komunikatywną i dobrą znajomością języka niemieckiego. Stopień znajomości języka oceniają nasi konsultanci w rozmowie telefonicznej.

Top of PageIcon Top of Page2. Jak długo czekam na ofertę?

Okres oczekiwania dla osób podejmujących z nami współpracę, zależy głównie od stopnia znajomości języka niemieckiego i predyspozycji danej osoby. Dane osobowe kandydatów przechowujemy w bazie przez rok od momentu zgłoszenia. W tym okresie możemy się zwrócić  do kandydatów z propozycją zatrudnienia.

Top of PageIcon Top of Page3.
Czy mogę wybrać miasto do którego pojadę?

Zlecenia są z terenu całych Niemiec, najwięcej z północnych, południowych i zachodnich rejonów. Często jestesmy pytani o oferty z Berlina lub okolic - w tym rejonie, ze względu na bardzo silną konkurencję opiekunek z innych krajów unijnych, są oferowane bardzo niskie stawki i trudno znaleźć tam satysfakcjonującą finansowo ofertę.  
Opiekun może nam oczywiście określić rejon lub miasto, do którego chce pojechać, musi jednak wtedy liczyć się  z wydłużonym okresem oczekiwania na ofertę.

Top of PageIcon Top of Page4. Ile mogę zarobić w przypadku zatrudnienia na umowę zlecenia i od czego to jest zależne?

Ile z nami zarobisz – umowa zlecenie

Jeżeli podejmiesz pracę opiekuna osób starszych (miejsce pracy: Niemcy) w naszej firmie w ramach umowy zlecenia zaoferujemy Ci:

-  w okresie oddelegowania do pracy w opiece w Niemczech zarobki netto („na rękę”) w przedziale od 850 Euro do 1290 Euro miesięcznie

-  pracownikom przysługuje prawo do urlopu, luksus niedostępny dla opiekunów osób starszych pracujących w Niemczech na własnych działalnościach gospodarczych (gewerbe) i „na czarno”. Odprowadzamy również składki na świadczenia społeczne (przyszłą emeryturę), czego również nie otrzymują opiekunowie osób starszych w Niemczech pracujący na „gewerbe” i „czarno”

-  wysokość wynagrodzenia zależy od Twojej znajomości języka niemieckiego, jakości warunków wykonywania pracy  oferowanych przez konkretnego klienta, ograniczeń, jakie stawiasz (zdrowotnych, dotyczących regionu, płci podopiecznego itp.) oraz okresu na jaki wyjeżdżasz do Niemiec

- wynagrodzenia płatne są po przepracowanym miesiącu, zawsze w dniu 10 następnego miesiąca na wskazane konto bankowe w Euro lub w złotówkach (dyspozycję dot. wyboru waluty podaje pracownik)

- premiujemy lojalność i dyscyplinę pracy rocznymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi

-  jako jedna z  nielicznych firm zajmujących się opieką nad osobami starszymi liczymy się ze zdaniem pracowników przy wyborze oferty opieki w Niemczech

__________________________________________________________________

Przykład I: Pani Ania pracowała w Niemczech jako opiekun osób starszych „na czarno” od 5 lat. Opanowała bardzo dobrze język niemiecki, zna techniki transferu podopiecznego, nie ma ograniczeń zdrowotnych, ma prawo jazdy i nie przywiązuje większej wagi do rejonu w jakim chce pracować, może zajmować się zarówno kobietami jak i mężczyznami, jest dyspozycyjna odnośnie terminów.  Wypełniła kwestionariusz rekrutacyjny i czeka na otrzymanie od nas oferty pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech.

- Pani Ani zaoferujemy stawkę do 1250 Euro netto w następujących przykładowych warunkach pracy w opiece w Niemczech:  jedna podopieczna, wymagająca pomocy przy poruszaniu się, średnio zaawansowana demencja, lekkie nietrzymanie moczu (tylko wkładki), w domu są pomocnicze urządzenia techniczne (windy, wyciągi), do kąpania przychodzi 1x w tygodniu służba medyczna, podopieczną trzeba 1x w tygodniu odwieźć samochodem do ośrodka opieki dziennej na ćwiczenia usprawniające pracę mózgu oraz 1x w tygodniu  zawieźć na cmentarz. Zakupy robi opiekunka samodzielnie. Opiekunka ustala też terminy wizyt lekarskich, realizuje recepty w aptece itp. Warunki bytowe: piętrowy domek w szeregowcu,  z ogródkiem. Dla opiekunki na pierwszym piętrze pokój z łazienką, wyposażony standardowo. W pokoju nie ma telewizora, ale w domu jest łącze z Internetem.  Do zadań opiekunki należy podlewanie trawnika, jesienią grabienie liści (do koszenia trawy i przycinania drzewek przyjeżdża 1x w tygodniu ogrodnik).

_________________________________________________________________

Przykład II: Pani Zosia zna bardzo dobrze język niemiecki, nigdy nie pracowała jako opiekunka osób starszych w Niemczech ani w Polsce, opiekowała się natomiast swoją chorą na stwardnienie rozsiane siostrą, przez ponad 6 miesięcy końcowego, najtrudniejszego etapu choroby. Opiekując się troszkę niefachowo siostrą wymagającą pomocy przy wstawaniu, przekładaniu w łóżku itp., nabawiła się problemów z kręgosłupem. Nie może więc dźwigać, nie była nigdy w Niemczech, boi się, że nie poradzi sobie w obcym miejscu. Nie może sobie wyobrazić,  że opiekuje się mężczyzną, który wymaga pomocy w higienie intymnej. Wypełniła kwestionariusz rekrutacyjny i czeka na otrzymanie od nas oferty pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech.

- Pani Zosi zaoferujemy stawkę do 1000 Euro netto w następujących przykładowych warunkach pracy w opiece w Niemczech: podopieczni to małżeństwo, pan całkowicie zdrowy,  pracuje jeszcze zawodowo, jeździ samochodem, opiekunka zajmuje się nim wyłącznie w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego dla małżonków ; Pani ma zaawansowaną chorobę serca, porusza się samodzielnie, potrzeby fizjologiczne załatwia samodzielnie, bardzo szybko się męczy, nie może przejść samodzielnie więcej niż kilka kroków. Trzeba jej czytać na głos gazety, pomagać w ubieraniu się, rozbieraniu, planowaniu zakupów, dużo z nią rozmawiać, lubi dyskutować o polityce. Nie przychodzą służby medyczne, nie ma takiej potrzeby ale ponieważ dom jest bardzo duży i od lat pracuje tam zaprzyjaźniona gospodyni domowa, będzie ona nadal przychodziła do następujących zadań: zakupy, gotowanie obiadów w dni powszednie, sprzątanie za wyjątkiem pomieszczeń zajmowanych przez opiekunkę, przy czym drobne, bieżące porządki należą do opiekunki (wycieranie kurzu, wynoszenie śmieci, sprzątanie kuchni po posiłkach, prasowanie koszul).  Nie ma dostępu do Internetu, ale opiekunka ma własny telewizor w pokoju.

_________________________________________________________________

Przykład III: Pani Ela ma bardzo duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi w Niemczech i we Włoszech. Zna język niemiecki w stopniu komunikatywnym, prawie dobrze. Kipi energią, ma dużą wewnętrzną potrzebę pomagania innym, musi mieć dużo aktywności, żeby czas jej szybciej upływał. Nie lubi przebywać w pomieszczeniach, potrzebuje dużo swobody. Wypełniła kwestionariusz rekrutacyjny i czeka na otrzymanie od nas oferty pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech.

- Pani Eli zaoferujemy stawkę do 1000 Euro netto w następujących przykładowych warunkach pracy w opiece w Niemczech: podopieczna z zaawansowaną demencją, bardzo ruchliwa, hiperaktywna. Noce przesypia spokojnie, ale w dzień najchętniej dużo czasu spędza w ogródku (pomimo demencji potrafi jeszcze hodować kwiaty i warzywa). Zimą i jesienią chętnie odwiedza sklepy, trzeba uważać, żeby nie robiła niepotrzebnych zakupów lub przekłada przedmioty w szafach, porządkuje rzeczy itp. Nie kontroluje potrzeb fizjologicznych, nosi pieluszki. Ma cukrzycę starczą, trzeba nadzorować jej dietę. Warunki bytowe bardzo dobre – pokój na parterze z dostępem do ogrodu, polskie programy telewizyjne, tanie połączenia telefoniczne z Polską.

_________________________________________________________________


Przykład IV: Pani Maria skończyła właśnie podstawowy kurs języka niemieckiego połączony z kursem opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Ma duże doświadczenie w opiece – mąż po wylewie, 3 lata opieki nad chorym z pielęgnacją w łóżku, mama z chorobą Alzheimera – 10 lat. Jest wdową, ma dorosłe dzieci, dłuży się jej czas w domu. Wypełniła kwestionariusz rekrutacyjny i czeka na otrzymanie od nas oferty pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech.

- Pani Marii zaoferujemy stawkę do 850 Euro netto w następujących przykładowych warunkach pracy w opiece w Niemczech: do opieki pani, bardzo drobna i krucha, z zaawansowaną demencją i artretyzmem. Pielęgnacja w łóżku z pomocą służb medycznych (2x dziennie).  Przekładanie w łóżku, co 4 godziny wysadzanie na krzesełko toaletowe, w razie potrzeby przewijanie, przygotowywanie posiłków ( w postaci papki, podopieczna ma problemy z gryzieniem), karmienie, podawanie odpowiedniej ilości napojów. Zakupy robią członkowie rodziny, którzy zajmują piętro domu. Na parterze mieszka opiekunka (pokój z łazienką) i podopieczna. Jeżeli są odpowiednie warunki pogodowe i podopieczna czuje się w miarę dobrze, 1-2 razy w miesiącu trzeba zawieźć ją na wózku inwalidzkim do kościoła. Rodzina mieszkająca na górze ma papugę, często wyjeżdżająca weekendy opiekunka wtedy jest proszona o podawanie picia i jedzenia ptaszkowi.

Top of PageIcon Top of Page5. Ile mogę zarobić, gdy prowadzę swoją działalność gospodarczą?

Ile z nami zarobisz – zlecenie


Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą jako opiekun osób starszych (zarejestrowaną w Polsce lub w Niemczech) i spełniasz warunki formalne do wykonywania osobiści usług opiekuńczych w Niemczech w naszej firmie w ramach pośrednictwa lub podzlecenia  zaoferujemy Ci:

-  stawki zleceń od 1.100 do 1.500 Euro miesięcznie

- zwrot kosztów podróży do wysokości maksymalnie 150 Euro za podróż w obie strony

- elastyczne terminy wykonywania opieki w Niemczech

-  stawka  zależy od Twojej znajomości języka niemieckiego, jakości warunków wykonywania pracy  oferowanych przez konkretnego klienta, ograniczeń, jakie stawiasz (zdrowotnych, dotyczących regionu, płci podopiecznego itp.) oraz okresu na jaki wyjeżdżasz do Niemiec do opieki

- jeżeli skorzystasz z naszych usług, jako pośrednika dla opiekunów osób starszych w Niemczech,  rozliczać się będziesz bezpośrednio z klientem niemieckim, z nim też podpiszesz umowę. Nasza rola sprowadza się do skojarzenia firmy szukającej zlecenia w opiece nad osobami starszymi w Niemczech z klientem, który takiej opieki potrzebuje i sprawowaniu w imieniu klienta ogólnego nadzoru nad przebiegiem zlecenia od strony prawnej

- jeżeli skorzystasz z naszych usług jako nasz podzleceniodawca, czyli podwykonawca  firmy świadczącej bezpośrednio usługi opieki w Niemczech, będziesz się rozliczał z nami, z nami też podpiszesz umowę. Jesteśmy wtedy dla Ciebie partnerem do wszelkich uzgodnień dotyczących warunków wykonywanej pracy w opiece.

- naszym podwykonawcom jak i firmom współpracującym z nami oferujemy dodatkowo nieodpłatnie podwyższenie komfortu wykonywania usług w opiece nad osobami starszymi (Niemcy) poprzez przyłączenie ich do naszej polisy OC (ubezpieczamy opiekunów pracujących w Niemczech od odpowiedzialności cywilnej od nieszczęśliwych zdarzeń związanych z osobą, którą się w Niemczech opiekujemy lub jej majątkiem)

Wypełnij  nasz formularz kontaktowy i podaj nam terminy, w jakich możesz przyjąć zlecenie!


Komentarze:Top of PageIcon Top of Page6. Na jak długo muszę / mogę wyjechać?

Pobyty zagraniczne trwają średnio 2 do 4 miesięcy.

Top of PageIcon Top of Page7. Jestem już w Niemczech, mam pytania albo problemy, kto się tym zajmie?

Przed wyjazdem każda osoba otrzymuje listę kontaktową. Nasi pracownicy w Polsce i w Niemczech są stale do dyspozycji współpracujących z nami osób. 

Top of PageIcon Top of Page8. Czy muszę mieć umiejętności medyczne?

Nie, wszystkie czynności medyczne na terenie Niemiec mogą wykonywać jedynie niemieckie słuzby medyczne, tzw. Pflegedienst.  Opiekun powinien mieć jedynie wiedzę teoretyczną na temat różnych schorzeń typowych dla starszego wieku i ich konsekwencji w życiu codziennym. Ułatwia to znacznie zrozumienie potrzeb naszego podopiecznego.

 

Top of PageIcon Top of Page9. Czy opiekun jest ubezpieczony?

Osoby zatrudnione na umowę o pracę podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu, które umożliwia również korzystanie z pomocy medycznej w przypadku zachorowania za granicą.

 

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą ubezpieczyć się we własnym zakresie.

Top of PageIcon Top of Page10. Jak mogę sprawdzić wiarygodność Waszej firmy?

GKT Serwis posiada licencję Ministerstwa Gospodarki i Pracy na pośrednictwo pracy i doradztwo zawodowe, nr 2811/1b. Sprawdź również nasze Referencje i dział Prasa.

Top of PageIcon Top of Page


Valid XHTML 1.0 TransitionalValid XHTML 1.0 Transitional! Valid CSS!Valid CSS! 508/WAISection 508 - WAI conformance icon W3C-WAILevel-AA conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0 Get Adobe ReaderAdobe Reader herunterladen Get Adobe Flash PlayerAdobe Flash Player herunterladen do g�ry (Accesskey 0)do g�ry